Dom i Ogród

Rolety zewnętrzne – jakie wybrać ?

Stanowią znakomitą barierę izolacyjną, latem chronią przed promieniami słonecznymi, a zimą przed ubytkami ciepła. Zabezpieczają przed nieproszonymi gośćmi oraz zapewniają dyskrecję. Rolety zewnętrzne, bo to o nich mowa, na stałe zagościły w domach czy mieszkaniach. Ich dostępność i mnogość wzorów w ostatnich latach znacznie się też powiększyły. Jakie wybrać? Podpowiadamy i wskazujemy najpopularniejsze rozwiązania.

Rolety podtynkowe i nadstawne

Jeśli wznosisz nowy budynek i pragniesz dyskretniej ochrony swoich okien, system podtynkowy sprawdzi się znakomicie. Można go montować na świeżo, ale również, po wcześniejszych przeróbkach nadproża, w obiektach już istniejących. Rolety te znakomicie zintegrują się z elewacją Twojego domu. Pokrywa rewizyjna i prowadnica, czyli elementy wystające zostaną natomiast dopasowane pod względem kolorystycznym do framugi okna. Profile tego typu charakteryzują się też znakomitymi parametrami technicznymi. Pianka je wypełniająca sprawi, że pomieszczenia zyskają optymalną izolację termiczną. Dodatkowo zapewni ona doskonałe wyciszenie.

W roletach nadstawnych natomiast czoło skrzynki znajduje się tuż nad oknem, wystając nieco i wtapiając się w fasadę. Przez to staje się ono znakomitym podkładem pod wybrany materiał wykończeniowy.

Rolety antywłamaniowe

Oba wyżej wymienione rodzaje rolet zewnętrznych zapewniają oczywiście dyskrecję, w pewnym stopniu chroniąc też przed wtargnięciem do Twojego domu niepowołanych osób. Jednak aby zapewnić sobie bezpieczeństwo maksymalne, powinieneś zastanowić się nad roletami antywłamaniowymi, szczególnie jeśli mieszkasz na parterze albo posiadasz lokal usługowy.

Tego typu rolety wyposażone zostają w znacznie mocniejszą konstrukcję kurtyny, co chronić ma przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wzmocniona jest też konstrukcja prowadnic oraz dolnej listwy. Dzięki temu całość otrzymuje zwiększoną stabilność. Natomiast umieszczony w dolnej części mechanizm zapadkowy zabezpieczony jest przed niepowołanym otwieraniem. Tego typu rozwiązanie zastosować możesz zarówno w istniejących już budynkach, jak i właśnie budowanych.

Rolety adaptacyjne

Nie zawsze elementy konstrukcyjne okna lub drzwi pozwalają na głębszą ingerencję. Często też po prostu nie chcesz tego robić ze względu na koszty lub ogrom pracy. Idealnym rozwiązaniem stają się wtedy rolety zewnętrzne adaptacyjne. Ich podstawową zaletą jest fakt, że, jak sama nazwa wskazuje, znakomicie zaadaptujesz je do każdego okna.  Montaż jest zaś łatwy i nie ingeruje zanadto w konstrukcję ścian czy ram. Bez problemu również wpasują się w charakter elewacji dzięki bogatej gamie kolorystycznej. Fakt adaptowania nie zmniejsza bynajmniej ich właściwości izolacyjnych.Jeśli jesteś fanem nowoczesnych rozwiązań zwiększających wygodę użytkowania wielu codziennych przedmiotów, mamy coś specjalnie dla Ciebie. Niektóre rodzaje rolet zewnętrznych, oprócz sterowania manualnego, wyposażyliśmy również w sterowanie przy pomocy pilota. Dopasujemy je też do wymogów inteligentnego domu. Warto więc zainwestować w rolety zewnętrzne, cena nigdy nie jest wygórowana, gdy kupujemy za nią wygodę i bezpieczeństwo.

Możesz również polubić…